ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی مرکز درمانی گران قیمت

طراحی کلینیک و مرکز درمانی بزرگ که عنوان مرکز سلامت را یدک می کشد، در محدوده شهر بریزبن قرار گرفته و جزء اولین پروژه های بزرگ با عملکرد درمانی به شمار می رود که در کشور استرالیا به اجرا خواهد رسید. شرکت طراحی و معماری بین المللی برادوی مالان مسئولیت برنامه ریزی و توسعه این مرکز سلامت را بر عهده داشته است و قرار است این مجموعه را در سایتی نزدیک به بیمارستان خصوصی اسپرینگفیلد به اجرا برساند. مرکز سلامتی که هزینه زیادی برای آن در نظر گرفته شده و به یکی از پروژه های عظیم و گران قیمت کشور استرالیا تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر یک مرکز مراقبت بهداشتی، بیمارستان و خانه سالمندان در این سایت وجود دارد و قرار است ساختمان هایی با کاربری هتل، دفاتر پزشکی، فضاای مسکونی، خورده فروشی، ساختمان های تحقیقاتی، آموزش، اسکان و مراقبت از سالمندان (به شیوه تخصصی) در این شهرک پزشکی احداث شود. چنین مرکزی فقط جهت ارائه خدمات و درمان ساخته نمی شود. لذا هدف توسعه دهندگان صنعت پزشکی قصد دارد با طراحی این مرکز فضای آموزشی پیشرفته را گسترش دهد و از فناوری اطلاعت در جهت طراحی یک مرکز پیشرفته پزشکی بهره ببرد.

معماری پایدار و استفاده از عناصر طبیعی یکی جز شاخصه های طراحی این پروژه به شمار می رود. طراحی سایت و مرکز دارای یک ارتباط میدانی پیشرفته است که تمام مراکز را جزئی از یک ارگان می داند و مسیرهای ارتباطی بین آنها جز اولویت اول طراحان بوده است. تسهیل ارتباطات و کسب نتایج مد نظر به سریع ترین شکل ممکن از ویژگی های اصلی مراکز درمانی به شمار می رود که در این پروژه هائز اهمیت بوده است
لذا مدیریت و برنامه ریزی چنین پروژه ای با هزینه گزافی همراه است. بخصوص اینکه قرار از آخرین تکنولوژی های ممکن و امکانات رفاهی در این مکان استفاده شود. پروژه مرکز درمانی اسپرینگفیلد شامل 2500 آپارتمان خواهد بود و جمعیتی بیش از 40 هزار نفر را پوشش می دهد.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :