ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

سازه ای با نمای عجیب و غریب و مدرن به شکل منقار طلایی

مون هون معمار کره ای در حومه جزیره آتشفشانی ججو واقع در کره جنوبی یک سری از خانه‌های نقلی از جمله خانه ای که روی سقف آن سازه ای طلایی رنگ به شکل یک منقار قرار دارد ساخته است. فرم این سازه به گونه ایست که هم بازگوی وضعیت آب هوایی منطقه با تندبادهای قدرتمند و نیز تداعی کننده موهای افشان شده زنی در باد است.

این خانه بادگیر برای پزشکی طراحی شده است که به هنر، موسیقی و ماشین‌های مدرن علاقمند است. او پس از دیدن طرح‌های عجیب و مدرن مون هون از وی خواست تا ساختمانی شامل سه خانه نسبتا کوچک برای اقامت توریست هایی که برای آخر هفته به آنجا می‌آیند بسازد. مشتری به دنبال خانه هایی با ظاهری منحصر بفرد و کاربردی بود.

این واحد‌ها با دیوارهایی از جنس سنگ‌های محلی سازمان بندی شده و از یکدیگر جدا شده اند. درحالی که دو واحد نخست همانند دیگر خانه‌های سنتی جزیره ججو در سطح زمین قرار گرفته اند، سومین سازه بالاتر از سطح پیاده رو ساخته شده و به شکل نمادی از پیشرفت قرار گرفته است. فرم و نمای این خانه که به سشوار و منقار اردک تشبیه شده است چند سال قبل توسط مون هون طراحی و تکمیل شده بود.

داخل این سازه منقار مانند به رنگ قرمز روشن و کف آن با الگوهای پیچ در پیچ سیاه و سفید طراحی شده است. فضای رحم مانند داخلی شامل مبلی که دور تا دور اتاق نشیمن را گرفته ودر کنار آشپزخانه و حمام قرار گرفته است.

در ادامه می‌توانید عکس‌ها و پلان‌های مربوط به این سازه با نمای عجیب و مدرن را مشاهده کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :