ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

خانه موجی – آمریکا / گروه معماری Mario Romano

معماری خانه موجی به صورت کلیتی از جزئیات بیشمار نما و داخلی تشکیل شده است. نمای این ساختمان مانند بخش های مختلف یک کت و شلوار به صورت غیر منظم ، اما با منطق و توسط کامپیوتر طراحی شده و بریده و به یکدیگر متصل شده است.سطح خارجی این پروژه از صفحات آلومینیوم تشکیل شده ، این صفحات توسط دستگاه CNC برش خورده و با حدود ۱۰ سانتیمتر همپوشانی به یکدیگر متصل شده است. در زیر این سطح آلومینیومی ، سازه ای از فلز برای مهار و اتصال این نما به بدنه ساختمان در نظر گرفته شده است. ایده طراحی این نما برگرفته از یک آبشار بوده که از بام پروژه شروع شده و خطوط درز بندی آن شمای یک حرکت موجی را به نما میدهد. این خطوط به صورت یکپارچه حرکت کرده و در انتهای مسیر خود پس از پوشش تمامی سطح نما ، در انتهای دیوار به زمین رسیده و در آن حل میشوند.

برای طراحی نمای این مجموعه از نرم افزار خاصی بهره برده شده که در صنعت خودرو و هواپیما سازی مورد استفاده قرار میگیرد . این نرم افزار قابلیت ایجاد فرم منحنی و مواج و در عین حال نحوه اتصال این قطعات را به یکدیگرارائه میدهد . روش برش با این نرم افزار و هماهنگی بی نظیر آن باعث ایجاد چنین فرمی در معماری خانه موجی شده است و ۳۰۰ قطعه آلومینیوم را بدون خطا و شکاف در کنار یکدیگر قرار داده است.

طراحی داخلی خانه موجی نیز مانند نمای کلی پروژه با خلوص کامل طراحی شده است. همانطور که سطح نما بدون تزئینات اضافه و کسل کننده طراحی شده و در مجموع کلیتی زیبا و چشم نواز را ارائه میدهد ، طرح داخلی این پروژه نیز به گونه ای است که با کمترین میزان تزئینات و ناخالصی ، یک طراحی کلی و همگون را ارئه میدهد.

منبع:archreport.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :