ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:تجاری

نشر هنوز، طراحی دکوراسیون جذاب در خانه قدیمی

مرکز خرید و فروشگاه: در خیابان شلوغ و زنده کریمخان، یکی از خانه های قدیمی، واحدهایش را تغییر کاربری داده و اتفاقا یکی از این واحدها، تبدیل به کتابفروشی شده است که دکوراسیون داخلی خوبی دارد. از پله های این ساختمان که بالا می روید تا به مقصدتان یعنی "نشر هنوز" برسید، چیزی باعث توقف تان می شود: دل نوشته ها و نظرات مردم روی تخته سیاه ...

 ناخودآگاه یادآور خاطرات دوران تحصیلتان است که حس این خوشامد گویی دلچسب را تا آخرین لحظه ی ترک این مکان دارید. 

نامت سپیده دمی است که بر پیشانی آفتاب می گذرد
- متبرک باد نام تو -
و ما همچنان
 دوره می کنیم
شب را و روز را
هنوز را...

شعر بالا قسمتی از مرثیه ای است که احمد شاملو برای مرگ فروغ فرخزاد سروده است که روی درب اصلی فروشگاه ثبت شده است.

خوشامد گویی تنها به اینجا ختم نمی شود چرا که وقتی وارد فضای داخلی می شوید دیوار مقابل در، که کانتر فروش نیز در آنجا قرار گرفته نیز این مرثیه را دوباره باز می خواند ...

وقتی وارد می شوید و کمی در این خانه قدیمی راه می روید، می بینید از کف پوش این خانه که موکت انتخاب شده تا کوسن ها و مبلمان رنگ گرم و سردی که به همراه آباژور و گلدان ها مزین شده در کنار آرت ورک های روی دیوار (آثار هنری)، همگی، حس و حال خوب و راحت را برایتان دو چندان می کند.

فراموشی زمان در نشر هنوز!

اینجا می توانید روی مبل و یا کوسن هایی که روی زمین است بنشینید، کتابی بردارید، ساعت ها کتاب بخوانید به طوریکه گذر زمان را فراموش کنید و حتی ممکن است خوابتان بگیرد! اگر مطالعه ی آن کتاب برایتان جذاب باشد و بخواهید که آن کتاب جزیی از کتابخانه منزل و یا محل کارتان باشد می توانید آن را خریداری کنید.

دکوراسیون داخلی جذاب نشر هنوز

راحتی و آرامش فضای نشر هنوز، شما را به اعماق کتاب می برد. نیکمت و میز چوبی، گلدان هایی از گیاهان در گوشه دیوار، تابلوهای نقاشی و آثار هنر،فرش دستباف کوچکی که روی زمین پهن است، همه و همه طوری چیده شده و قرار دارند که فراموش می کنید در یک فضای عمومی هستید. گویی در گوشه ای از خانه پدربزرگ نشسته اید و به رویای خیالتان سفر کرده اید.سرتاسر دیوار ها و حتی بین چهارچوب های ورودی هر فضا تخته های چوبی برای نگهداری کتاب وجود دارد ...

اگر به تنهایی و یا با دوستانتان، به اینجا آمدید می توانید با چای خوش عطر دم کرده با هل، که به همراه ماگ های هنوز روی میز حاضر شده اند، از خودتان پذیرایی کنید.در قسمت پایین کانترفروش، کتاب های تازه منتشر شده از نشر هنوز  قرار گرفته است که درست روبه روی این کانتر، کانتر مجلات خودش را به ما معرفی می کن.

 نشر هنوز از عناوین کتاب زیادی برخوردار است و از نکات جالب دیگری که اینجا را با فضاهای دیگر کتابفروشی ها متفاوت کرده این است که اینجا خبری از فروش لوازم پر زرق و برقی مانند نوشت افزار و صنایع دستی که تقریبا همه ی کتابفروشی ها دارند، نیست.

کتابخانه دیگران در نشر هنوز

قسمت جالبی که این نشر با خوش فکری و ابتکارش ایجاد کرده، وجود قسمت کتابخانه ی دیگران در بین کتاب های طبقه بندی شده است که شامل کتب قدیمی و دست دوم است.

پخش موسیقی در نشر هنوز

موسیقی در حال پخش در خانه قدیمی نشر هنوز شما را ترغیب می کند تا به بخش موسیقی بروید و سبک مورد نظرتان را انتخاب کرده، گوش کنید و در صورت تمایل تهیه کنید. 

 "نشر هنوز" جایی است که می توانید صفحات موسیقی را برای خودتان و یا آن دسته از افرادی که علاقه خاصی به کالای نوستالژی یا خاطره انگیز دارند، تهیه کنید. احتمالا با دیدن صفحات و دستگاه گرامافون، به یاد کنج دلچسب خانه پدری، پدربزرگی و یا حتی فیلم های قدیمی افتادید...

بالکن نشر هنوز را تجربه کنید...

 اینجاست، آیید، پنجره بگشایید، ای من و دگر من ها .../ سهراب سپهری

از بودن در بالکن دنج "نشر هنوز"، که می تواند به رفع خستگی و دل تنگیتان کمک کند، غافل نشوید. گرمی چوب دکوراسیون بالکن در کنار لطافت گیاهان گلدان ها، شما را متوجه گرم ترین ماه تابستان نمی کند.

در نشر هنوز محصولات خریداری شده را چگونه تحویل می گیرید؟

از جذابیت های دیگر نشر هنوز، نحوه بسته بندی محصولات فروخته شده است که خرید هایتان را در قالب پاکت های کاغذی بازیافتی و پارچه ای، تحویل می گیرید.  
پاکت های کاغذی کمک زیادی به محیط زیست و فرآیند بازیافت می کند.

و اما حرف آخر ...

تمام جزییات و ابتکارات جذاب نشر هنوز، باعث شده در مدت زمان کوتاه (که به تازگی یک ساله شده است)، فعالیت اش از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.
به امید موفقیت های بیشتر برای هنوز که سعی کرده با ایجاد چنین فضای آرامش بخشی که تبدیل به یکی از پاتوق های فرهنگی و مناسب شده، فرهنگ کتاب و کتابخوانی را تقویت کند. 

منبع:chidaneh.com

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :