ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

برج مسکونی انرژی زنده در کلمبیا

برج مسکونی انرژی زنده در جنوب شهر Medellin ولقع شده است . یک ساختمان مستطیل شکل که به سمت و سو های مختلف جهت گیری کرده و بازشوهایی به جداره های متفاوت دارد . این ساختمان به صورت مکعب مستطیل های مدولار تقسیم شده و با توجه به مناظر پیرامون خود و نور آفتاب ، در جهت های مختلف چرخیده و رو به سمتی نموده است . در این برج مسکونی ، آپارتمانهایی با متراژ های متغییر از ۵۳ متر تا ۱۳۰ متر وجود دارد ، که مناسب برای زوج های جوان و مستاجران مجرد است.

فرم اصلی ساختمان و نوع شکل و شمایل آن باعث ایجاد بالکن و تراس هایی در طبقات مختلف شده است که این تراس ها یا به صورت شمالی و جنوبی جهت گیری نموده اند و یا به صورت شرقی و غربی ، در عین حال واحد هایی هم وجود دارند که از چهار طرف دارای تراس بوده و به چهار جهت دید و بازشو دارند .

کل طرح معماری برج مسکونی انرژی زنده ، از یک مربع به طول و عرض ۲۱ متر تشکیل شده است و تمامی سرویس پله ها و ارتباطات عمودی و تاسیسات در شفت مرکزی پروژ] قرار داده شده است تا از آسیب به نور و نمای پروژه جلوگیری نماید .

در لابی مجموعه ، رستورانی برای استفاده عمومی و بخش اداری برج قرار دارد و در پشت بام مجموعه ، استخری برای استفاده ساکنین طراحی شده که با ایجاد بازشو در دیواره های بام ، باعث ایجاد دید از استخر به تمامی نقاط پیرامون سایت پروژه شده است .

این پروژه در نوع خود یک ساختمان مسکونی با رویکردی منحصر به فرد است . در این پروژه با توجه به اینکه تمامی واحد ها در یک برج مسکونی لوکس واقع شده اند ، اما در عین حال واحد هایی با متراژ پایین نیز در این پروژه قرار دارد . تصمیمی با این جرات کمتر باعث ساخت پروژه ای در این سطح میگردد که در آن با هزینه های زیاد ، ساختمانهایی مسکونی با متراژ و قیمت پایین ساخته شود .

منبع:archreport.ir

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :