ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

خانه‌های آینده‌

خانه‌های آینده‌؛ ارزان، جمع و جور و زیبا

جمعیت جهان روندی رو به رشدی را شاهد است و این در شرایطی است که شهرها به طور روزافزون پذیرای جمعیت بیشتری می شوند. اما در مقابل، معماران و مهندسان نیز بیکار نبوده و با طرح های خانه منحصر به فرد در تلاش هستند تا گزینه هایی برای سکونت در مناطق بکر و دور افتاده را ارائه کنند. خانه های آینده از قابلیت جابجایی آسان بهره می برند، به نوعی خودکفا هستند و همچنین احساس لوکس بودن را به ساکنان منتقل می کنند.در ادامه نگاهی به برخی از خانه های جذاب آینده خواهیم داشت.

فوتون اسپیس

فوتون اسپیس (Photon Space) خانه ای شیشه ای و نوآورانه است که زندگی شما را سرشار از نور طبیعی می سازد. دسترسی به نور طبیعی دائمی به بهبود سلامت و خلق و خوی ساکنان این خانه کمک می کند.

 

ظاهر شیشه ای فوتون اسپیس به معنای از دست رفتن حریم خصوصی ساکنان آن نیست زیرا با استفاده از یک سوئیچ یا از طریق گوشی هوشمند می توانید شیشه های این خانه را مات کنید. شیشه ها 63 درصد از تابش خورشیدی را مسدود می کند.

 

تیمی از معماران و دانشمندان لندنی که در پشت پروژه فوتون اسپیس قرار دارند وعده ساخت این خانه در هر جایی و قابلیت حرکت آسان آن را داده اند.

 

با توجه به نوع انتخابی، فوتون اسپیس بین 330 هزار دلار تا 410 هزار دلار هزینه در پی دارد.

 

خانه ALPOD

پروژه ALPOD که طراحان آن عنوان خانه متحرک آینده را برای آن انتخاب کرده اند از آلومینیوم ساخته می شود و از این رو هم قوی و هم سبک وزن است. پنجره های سقفی برای به حداکثر رساندن میزان نور و درهای کشویی برای بهره مندی از هوای تازه در این خانه آینده‌نگر به کار گرفته می شوند.

 

خانه ALPOD توسط مهندسانی از شرکت های جیمز لاو سایبرتکچر، الوهاوس، و آروپ طراحی شده است. در این خانه یک آشپزخانه و حمام از پیش نصب شده اند. فضای باقیمانده می تواند تبدیل به اتاق های خواب یا اتاق نشیمن شود.

 

خانه ALPOD با سیستم تهویه مطبوع، برق و سیستم روشنایی ارائه می شود و از سال 2016 برای فروش در دسترس است.

 

به گفته اریک وانگ، مدیر عامل الوهاوس، خانه ALPOD می تواند برای استفاده تجاری مانند یک دفتر، یک فروشگاه متحرک، یک استودیو، یک نمایشگاه و یا تنها فضایی که اجازه می دهد با تصورات خود به آن شکل دهید، استفاده شود.

 

اکوکپسول

اکوکپسول یکی دیگر از خانه های آینده‌نگر جذاب است که اجازه می دهد بی نیاز از اتصال به شبکه برق سراسری زندگی کنید. نیروی مورد نیاز این خانه از طریق انرژی خورشیدی و انرژی بادی تامین می شود و اگر هر دو آنها در دسترس نباشند باتری به کار گرفته شده در آن حداقل به مدت چهار روز نیروی مورد نیاز ساکنان را تامین می کند.

 

شکل منحصر به فرد اکوکپسول در راستای به حداقل رساندن هدررفت گرما و جمع آوری آب باران طراحی شده است. آب جمع آوری شده تصفیه می شود و در یک مخزن آب نگهداری می شود.

 

اکوکپسول برچسب قیمت 87 هزار دلاری را یدک می کشد که شامل هزینه ارسال نمی شود. این خانه کپسولی دارای یک میز، تختخواب، کابینت و حمام مجهز به دوش و توالت است.

 

خانه مینی

این خانه کوچک توسط شرکت بلژیکی اسکیل‌پاد معرفی شده و به پنل های خورشیدی و سیستم های تهویه برای احیا گرما و کسب مصرف انرژی صفر مجهز است. همچنین این خانه کاملا مبله عرضه می شود.

 

این خانه ماژولار برای افزایش فضا و نور طبیعی دریافتی می تواند به اجزای دیگر متصل شود.

 

این مینی خانه برای افراد مسن و یا افراد مجرد که به فضای زیادی نیاز ندارند، گزینه ای مناسب محسوب می شود و قیمت پایه آن 67 هزار و 200 دلار است.

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :