ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

خانه ی چوبی M4 در ناکازاکی، ژاپن

زمانی که در نمای ساختمان از چوب با تناژهای رنگی مختلف استفاده می شه، نتیجه کار یه چیز جذاب و دیدنی از آب درمیاد: محیطی دنج و گرم، پویا و ظریف، که همیشه آماده استقبال از میهمانان خود می باشد و فضای مطلوبی را برای زندگی ساکنان خود فراهم می آورد.

خانه M4 اخیرا توسط گروه معماری Architect Show Co. تکمیل شده و پروژه ای است که از چوب به منظور خلق خانه ای کاملا رویایی و فراهم آوردن راحت ترین فضای زندگی برای خانواده ای ژاپنی استفاده می کند. استفاده از چوب در سطح وسیعی از خانه M4، قطعا در جذابیت اون نقش عمده ای دارد. فضاهای داخلی اختلافات جزئی در رنگ چوب دارند که در عین حال با هم ادغام شده اند. این خانه، ساختار جمع و جوری دارد و لایه ها و حجم های مختلفی را به نمایش می گذارد. نمای چوبی خارج ساختمان، به دقت با حاشیه های فلزمانند به رنگ سیاه مرزبندی و مزین شده، بطوری که بسیار مدرن و جذاب به نظر می رسد.

خانه M4 ، در محله ای آرام در هاسامی، ناکازاکی، ژاپن واقع شده و محیط ایده آلی برای زندگی خانواده ای که اشتیاق و علاقه واقعی به چوب دارند فراهم می آورد. آشپزخانه و اتاق نشیمن به هم ارتباط دارند تا فضایی شاد و زنده پدید آورند. هردوی اونها به حیاط راه دارند. طبقه فوقانی نیز حریم خصوصی، حمام و اتاق خواب ها را در خود جای می دهد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :