ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

معرفی خانه Bloom با دکور داخلی برگرفته از اشکال منحنی

 

 Bloom House  یا خانه بلوم کاری از Greg Lynn ، بر سطح زمینی با مساحت بسیار کم، در میان دو قطعه همسایه ساخته شده است و با چشم اندازی دلپذیر به اقیانوس آرام فضایی دلنشین را برای ساکنانش فراهم می کند.طراحی داخلی خانه با سطوحی منحنی صورت گرفته است که از سقف به دیوارها کشیده می شوند و فضاها، مبلمان و سطوح نورگیر را شکل می دهند.

 

 

نمای بیرونی، مانند جعبه ای است که از پنجره هایی کامل با لبه های پوشیده از فولاد ضد زنگ تشکیل شده است. خطوط ممتد پنجره ها بر روی نماهای شرقی و غربی نیز ادامه می یابند و با ضلع شمالی آن، پنجره هایی در گوشه ها می سازند.

 

 

این خانه در دو و نیم طبقه همراه با پارکینگ ساخته شده است ، بصورتیکه اتاق خدمتکار و انباری ها در زیرزمین واقع شده اند. در اولین طبقه کامل، اتاق نشیمن و در سطحی بالاتر از حیاط، غذاخوری و آشپزخانه قرار دارند. در فضای باز کنار نشیمن، لوستر فایبرگلاس درخشانی به سقف متصل شده است. در میان فاصله غذاخوری و آشپزخانه،سطوح منحنی طرح، دو فضای دفتر کار و سرویس بهداشتی را ایجاد می کنند. در فضای نشیمن، برآمدگی ای در دیوار برای تعریف شومینه تعریف شده است.در امتداد دیوارهای جانبی، سه اتاق خواب در طبقه بالاتر واقع شده اند و دیوار میان اتاق خواب اصلی و حمام آن، از انحنا های طرح تبعیت می کند.
برای ساخت دیوارهای انحنادار در تالار و شومینه از چوب با قطع لیزر عمودی که با گچ روکش شده اند استفاده شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :