ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:اداری

طراحی دفتر کار کوکاکولا،دفتر مادرید

کوکاکولا یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های دنیا در زمینه تولید نوشیدنی است. این کمپانی به‌تازگی دفتر کاری در مادرید اسپانیا تأسیس کرده که طراحی آن توسط شرکتی به نام استون دیزاین صورت گرفته است. این دفتر ۸۰۰ متر مربع مساحت دارد و در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده است.

طبیعتا طراحی دفتر کار برای برندی به قدمت و محبوبیت کوکاکولا بسیار سخت است و می‌تواند حتی شرکت‌های مطرح در زمینه طراحی دکوراسیون را به چالش بکشد.

از نگاه شرکت استون دیزاین، کوکاکولا محصولی تولید می‌کند که در لحظات شادی، خوش‌گذرانی و حتی جشن گرفتن استفاده می‌شود. به همین علت، کارمندان این کمپانی باید در محیط کاری فعالیت کنند که دارای خصوصیات ذکرشده باشد.

در دفتر کار کوکاکولا از هیچ میز اداری استفاده نشده است؛ بلکه هر کارمندی در مقابل یک میز نهارخوری می‌نشیند. این حالت باعث می‌شود کارمندان احساسی شبیه حضور در مهمانی‌ها داشته باشند. سعی شده است تا حد ممکن از رسم و رسومات اداری کاسته شود. این کار موجب می‌شود کارمندان در فضای صمیمی‌تری به فعالیتشان ادامه دهند.

نکته جالب دیگری که وجود دارد دکوراسیون این دفتر کار است که در طراحی آن به‌طور کامل از محصولات کوکاکولا الهام گرفته شده است. برای مثال به لوسترها می‌توان اشاره کرد که با شیشه نوشابه‌ کوکاکولا مزین شده‌اند. در ادامه نگاهی به تصاویر دفتر کار کوکاکولا خواهیم انداخت.

منبع:zoomit.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :