ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

چگونه در یک آپارتمان کوچک بیشترین فضا را ایجاد کنیم ؟

چگونه در یک آپارتمان کوچک بیشترین فضا را ایجاد کنیم
زندگی در یک آپارتمان کوچک چالش های مربوط به خود را دارد، اما می تواند یک مکان دنج و راحت برای تزئین و پذیرایی از مهمان باشد. اگر در تلاش برای یافتن فضای بیشتر در آپارتمان کوچک خود هستید و می خواهید این طور به نظر برسد که فضای بیشتری دارید، شما تنها نیستید. توانایی تبدیل یک فضا، به فضایی چند منظوره، راحت و جذاب از مهمترین چالش های دارندگان آپارتمان های کوچک است. انجام این کار امکان پذیر است، و با این نکات ساده، ما آپارتمان کوچک شما را به یک مکان گرم و استقبال کننده که برای دعوت از مهمانان دوست داشتنی باشد، تبدیل می کنیم. فضای خود را چند منظوره کنید: چه در یک مکان هنری تک اتاق خوابه زندگی کنید و چه هم اتاقی های زیادی داشته باشید، آپارتمان شما باید بتواند از فضا برای کاربردهای مختلف استفاده کند. میز ناهار خوری شما می تواند به عنوان یک میز کار برای لپ تاپ در زمانی که چیزی نمی خورید عمل کند، یا به عنوان میز غذا خوری در وعده¬های غذایی، و یک فضای کاری برای انجام سرگرمی ها و کارهای دستی باشد. از فضای آشپزخانه برای نشستن، پذیرایی کردن، غذا خوردن و فضای کاری بیشتر در زمان آشپزی بهره ببرید. در اتاق نشیمن، از نیمکت های مبلی، و کاناپه های راحتی به عنوان جای استراحت در روز و جای خواب در شب استفاده کنید.

 

از بوفه ها و فضاهای ذخیره سازی پنهان بهره ببرید: در یک مکان کوچک، بوفه و فضای ذخیره سازی پنهان بهترین دوست شماست. برای چیدن اشیا کلکسیونی، کتاب ها و وسایل دکوری، از بوفه های بلند، قفسه های نزدیک راهرو و قفسه های باز در سرتاسر آپارتمان خود استفاده کنید. فضاهای ذخیره سازی پنهان در زیر تخت ها، جالباسی های پشت در، و نصب دیواره های عمودی در کابینت ها می تواند به طور چشمگیری گنجایش فضای ذخیره را بیشتر کند. در کمدهای لباس، میله های مخصوص آویزان کردن لباس را در دو ردیف و در ارتفاع های مختلف نصب کنید تا از گنجایش کمد بیشترین استفاده را ببرید.
از نور و رنگ بهره ببرید: برای اینکه آپارتمان خود را بزرگتر جلوه دهید، اجازه دهید تا حد ممکن روشنایی فراوانی وارد اتاق شود. همچنین از رنگ های روشن و رنگ های تن سرد استفاده کنید تا میدان دید را بزرگتر کنید. وقتی خانه¬ی شما بزرگتر به نظر می رسد، شما در خانه در فضای کوچک خود احساس بهتری خواهید داشت. از بخش بندی کردن اتاق هایتان توسط رنگ ها بپرهیزید و از یک رنگ یکنواخت در سراسر خانه استفاده کنید، مانند فضاهای کم رنگ، با دیوارهای تاکیدی یا با سایه های مختلف یک رنگ فضاها را به روشنی نشان دهید. این می تواند باعث شود آپارتمان شما جلوه¬ی یک فضای بزرگ را پیدا کند.

از اسباب و اثاثیه ای چشم نواز استفاده کنید: داشتن یک فضای کوچک به معنی این نیست که نمی توانید جنبه¬ی هنری را افزایش دهید. بهترین مزیت درباره داشتن آپارتمان کوچک این است که نیازی به وسایل زیادی ندارید. وسایل کمی که در اختیار دارید را خاص و چشم نواز انتخاب کنید. یک برد زیبا برای بالای تخت در اتاق خوابتان، یا حتی یک مرکز پذیرایی که توجه تمام مهمانان را جلب کند، می تواند باعث شود فضای داخلی آپارتمانتان برای گذراندن زمان، مفرح و دوست داشتنی باشد. دیوارهای خود را نیز فراموش نکنید. کارهای هنری، نقاشی های دیواری، و کاغذ دیواری ها باعث می شوند بدون کار زیاد، دیوارهای شما با رنگ و روح، نمایی سرشار از زندگی پیدا کند. هرچه دکور و اثاثیه شما جذاب تر و چشم نوازتر باشد، به خاطر سپردن اینکه فضای شما درواقع چقدر بزرگتر است، راحت تر خواهد بود.

 

وقتی از نکات بالا برای بزرگتر کردن فضا در آپارتمان خود استفاده کردید، یک آپارتمان کوچک می تواند خلاقیت¬ها و فرصت¬ها را در معرض نمایش بگذارد. منابع آنلاین بسیاری وجود دارد که می توانید برای تزئین آپارتمان خود از آنها الهام بگیرید. دقت کنید که مشکلات فضای ذخیره سازی شما چیست و تصمیم بگیرید که در کجا می خواهید این فضای ذخیره سازی را گسترش دهید و چگونه می خواهید آن را بزرگتر جلوه دهید. تا جایی که می توانید وسایلی را که به آنها نیاز ندارید مرتبا حذف کنید و شروع به گسترش آپارتمان خود کنید.
اگر در آپارتمانی کوچک زندگی می کنید، ایده های خود را برای گسترش فضای خود و بزرگتر جلوه دادن آن با ما در میان بگذارید.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :