ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی نورپردازی سالن کنسرت والت دیزنی با الگوریتم های هنری

طراحی نورپردازی سالن کنسرت والت دیزنی به مناسبت بزرگداشت سالانه فیلم، هنر، رسانه و فرهنگ در نظر گرفته شده است. انتخاب چنین طرحی به واسطه تغییرات دیجیتال در دنیای سینما و هنر الهام گرفته، و معماران تعبیه نورپردازهای هولوگرام را یک زبان دیجیتال مناسب برای ابراز چنین کانسپتی بر روی نمای سالن کنسرت والت دیزنی دانسته اند. برای این پروژه یک همکاری بی نظیر بین آنادول و گوگل آرت صورت گرفته که آرشیو دیجیتالی کاملی از ارکستر L.A.Philharmonic را با بیش از 45 ترابایت تصاویر، عکس، ویدئو و الگو را به میلیون ها نقطه هولوگرام تبدیل کرده اند.

این "دنیای اطلاعاتی" توسط شبکه های عصبی دیجیتالی دستکاری شده و به عنوان تصاویر سه بعدی نمایشی به سراسر هندسه های فولادی نمای سالن کنسرت والت دیزنی تابیده شده اند. یک ایده ناب و چهره ای تازه برای ساختمانی که فرانک گری طراحی کرده بود. نمایش نورانی پروجکشن ها با موسیقی سه نفر از آهنگسازان به نام ترکیب شده و رقص نور نما با هارمونی درون نت های موسیقی هماهنگ است. نحوه انتخاب آهنگ ها به واسطه یک الگوریتم خودکار توسط کامپیوتر اتفاق می افتد.
پروژه فوق به عنوان "اکتشاف و هم افزایی بین هنر، تکنولوژی، معماری و حافظه بنیادی" ارائه شده و بین 28 سپتامبر تا 6 اکتبر 2018 به نمایش می پردازد. 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :