ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

خلق باغ عمودی با گلدان‌های Livi

گلدان Livi، گلدانی ایده آل برای سطوح عمودی است که به حضور گل و گیاه در زندگی ما تعریفی نو می‌بخشد. Livi، گیاهان گلدانی غبارآلود را به گوشه‌ای شلوغ تبعید نمی‌کند؛ بلکه یک باغ عمودی آویزان خلق می‌کند. با Livi می‌توانید؛ گیاهان را درست در کنار درب یخچال یا پنجره آشپزخانه نگه دارید. پنجره‌های یک ساختمان اداری با چند رنگ جدید، بانشاط خواهند شد. با استفاده از فضاهای عمودی، گیاهان با شیوه‌ای نو و جذاب به دکوراسیون خانه شما پیوند می‌خورند.

استفاده از Livi بسیار راحت است؛ گیاه را مستقیماً داخل Livi و یا داخل گلدان کوچک‌تری که روی بدنه آن طراحی شده است؛ بکارید. برای آبیاری گل‌ها، یک پیپت تعبیه شده است. آب اضافی از طریق دکمه‌ای که روی پایه گلدان قرار دارد؛ زهکشی می‌شود.

گلدان Livi حاصل طراحی چند معمار سان‌فرانسیسکویی است. محصول نهایی بعد از همکاری تعدادی طراح و تولیدکننده ساخته شد. طرح ارزشمند گلدان نتیجه اعمال پروسه‌های طراحی دقیقی است. ۳۲ نمونه اولیه مختلف از گلدان تهیه و تست شد؛ قبل از اینکه شکل نهایی قطعی شود. در اوایل ماه جاری، ۲۵۵۰۰ نفر برای حمایت مالی از تولید انبوه گلدان به کمپین Kickstarter پیوستند.

گلدان Livi از اشکال ارگانیک موجود در طبیعت الهام شده است. این گلدان با استفاده از مواد ۱۰۰ درصد بازیافتی ساخته می‌شود. Livi از طریق پدهای میکرو مکنده‌ای به سطح عمودی موردنظر می‌چسبد که با مواد حاصل از نانوتکنولوژی ساخته می‌شوند. استفاده مجدد از این پدهای میکرو مکنده ممکن است؛ البته اگر سطح موردنظر تمیز و به درستی آماده شده باشد.

منبع:masahat.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :