ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

اینستالیشن هایی از بامبو و کاغذ از آی وِی وِی در فروشگاهی پاریسی

آی وِی وِی فضای میانی فروشگاه تاریخی دپارتمان لو بن مارشی در پاریس را به فضای بازی خود با نمایشگاهی گسترده از اینستالیشن هایی از بامبو و کاغذ بدل نموده است. در این پروژه که "بازی کودکانه" نام دارد، آی وِی وِی از شان های جینگ الهام گرفته است؛ مجموعه ای از داستان های حماسی و افسانه ای محبوب از دوران چین باستان که بیش از 2000 سال است که برای کودکان نقل می شود.

این هنرمند تعدادی از شخصیت ها و موجودات اساطیری را انتخاب و با فضای درونی فروشگاه همگون کرده است. از تکنیک های باستانی ساخت بادبادک های سنتی استفاده نموده و انعطاف پذیری چوب خیزران و سبکی ابریشم را گرد هم نشانده است.

آی وِی وِی می گوید: " نمایش در فروشگاه لو بن مارشی یک مدیوم و واسطه ی جدید است تا مخاطبان جدید راهمچون یک موزه به آن جذب کند. معرفی یک ایده ی فوق العاده در یک فضای فروشگاهی، تخیل مشتریان، بازدیدکنندگان و رهگذران را به چالش می کشد. ما همگی زندگی های موازی دیگری در دنیای رویاها، ترس ها و تخیلاتمان داریم. ما باید یاد بگیریم که با آن ها همزیستی کنیم و آن ها را همانگونه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از انسانیت خود ببینیم. کودکان می دانند چگونه این کار را طور طبیعی انجام دهند. این نمایشگاه با کودک درون ما صحبت می کند."

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :