First Page Previous Page
12
Next Page Last Page

نکات کلیدی در طراحی نما بخش:عمران  گروه:سازه


نمای هر ساختمان در شکل‌دهی به مجموعه شهری که در آن حضور دارد، موثر است. اگر به نمای یک ساختمان بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمان‌های شهر توجه شود، همگونی نمای شهری در مجموع از بین می‌رود.به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرسازی و معماری، بررسی آماری نشان دهنده این موضوع است که در هر سال ۵۰ میلیون نفر به جمعیت شهر نشین کشورهای در حال توسعه اضافه می‌شود. در ایران نیز شهر نشینی طی دهه‌های گذشته با شتاب فزاینده ای گسترش یافته و همچنان این روند ادامه دارد
ارسال شده توسط:حسینی     پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ <ادامه>

اصول ونکات ساخت بخش:عمران  گروه:سازه


با توجه به رشد روز افزون صنعت ساختمان و لزوم رعايت نكات كليدي در اين صنعت به اين نتيجه رسيديم كه ميشود نكات مهم و جالب در صنعت اجراي ساختمان را به طور خلاصه در اين مطلب گنجاند. از اين رو وب سایت فارسی کد بيش از 200 نكته مهم را جمع آوري و سپس خلاصه نموده و در قالب 4 مجموعه 50 تایی برای شما عزیزان قرار داده است. امروز برای اولین بار مجموعه 50 تایی اول را برای شما عزیزان آماده شده است.
ارسال شده توسط:حسینی     چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ <ادامه>

سوال و جواب در مورد سازه بتنی بخش:عمران  گروه:سازه


سؤال اول : در يك سازه بتني ، رابطه وزن آرماتور مصرفي با مساحت زير بنا چيست ؟ يعني به ازاي هر متر مربع زير بنا چه مقدار آرماتور مصرف مي شود ؟ ( البته اين سؤال خيلي راحته و اكثر دوستان محاسب و مجري پاسخ رو مي دونند) بين 43 تا 53 كيلو گرم بر متر مربع
ارسال شده توسط:یاسین      دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ <ادامه>

آشنایی با فونداسیون هشت ضلعی ( octagonal foundation) بخش:عمران  گروه:سازه


آشنایی با فونداسیون هشت ضلعی ( octagonal foundation) فونداسیون هشت ضلعی ( octagonal foundation) عموما در مواردی مثل شالوده ی توربین های بادی،سیلو ها و همچنین تیرهای نورافشان بلند تر از 15 متر کاربرد داره که به صورت منفرد هم اجرا میشه.
ارسال شده توسط:یاسین      پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ <ادامه>

نحوه خاموت گذاری به طور خلاصه بخش:عمران  گروه:سازه


نحوه خاموت گذاری به طور خلاصه : ضوابط خاموت گذاری در تیر ها و ستون ها بر اساس آیین نامه بتن ایران (آبا) ضوابط سازه های با شکل پذیری متوسط : اعضای تحت خمش در قاب ها : خاموت گذاری در تیر ها :
ارسال شده توسط:یاسین      سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ <ادامه>

سازه بتنی بخش:عمران  گروه:سازه


سازه بتنی سازه‌ای است که در ساخت آن از بتن یا به طور معمول بتن آرمه (سیمان، شن، ماسه و پولاد به صورت میلگرد ساده یا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمان در صورت استفاده از بتن آرمه در قسمت ستون‌ها و شاه تیرها و پی، آن ساختمان یک سازه بتنی محسوب می‌شود. امروزه بسیاری از پلها را از بتن آرمه می سازند. برای استفاده از پل های بلندتر و بیشتر شدن فاصله پایه پلها از تیر پیشتنیده استفاده می شود.
ارسال شده توسط:یاسین      دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ <ادامه>

ساختمان 15 طبقه با هسته تعادلی و اصلی ساختمان در سقف بخش:عمران  گروه:سازه


ساختمان 15 طبقه با هسته تعادلی و اصلی ساختمان در سقف
ارسال شده توسط:یاسین      دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ <ادامه>

نواع تست غیر مخرب جوش بخش:عمران  گروه:سازه


تست های غیر مخرب (Non Destructive Test) به ۴ گروه تقسیم بندی می شوند: ۱- بازرسی چشمی (VT) ۲- تست مایعات نافذ (PT) ۳-تست مغناطیسی (MT) ۴- تست آلتراسونیک (UT)
ارسال شده توسط:یاسین      سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ <ادامه>

مشخصات شیت های FRP بخش:عمران  گروه:سازه


مشخصات شیت های FRP
ارسال شده توسط:تحریریه kgroup     چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ <ادامه>

عملیات نصب و اجرای FRP بخش:عمران  گروه:سازه


پیش از نصبFRP باید بتن های سست از سطح بتن زدوده گردد. همچنین سطح بتن باید عاری از هرگونه مواد مانع نظیر عایق، رنگ، پلاستر ، گچ و یا چربی باشد. به منظور تمیز نمودن سطح بتن می توان از روش ساب زدن با دستگاه فرز با صفحه ساب مخصوص و یا سند بلاست استفاده نمود.
ارسال شده توسط:تحریریه kgroup     چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ <ادامه>