ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

خانه ای در هیوگو، کاری از شرکت معماری شوگو آراتانی

این ساختمان، توسط شرکت معماری ژاپنی شوگو آراتانی، در قطعه زمینی واقع در یک منطقه مسکونی شیب دار به نام “خانه هیوگو” بنا شده است. دید ورودی این خانه دو بر که از ضلع شمالی و غربی به خیابان مشرف است، با یک دیوار بلند که تا آخر امتداد می یابد مسدود می شود. یک درب نیز جلوی این ورودی کار گذاشته شده است تا حریم خصوصی ملک حفظ شود. ارتفاع ساختمان با شیبی که از سمت پارکینگ در شمال ساختمان شروع می شود تا بلندترین نقطه ساختمان به 3 متر می رسد.

با توجه به شیب زمین، “خانه هیوگو” با یک سری احجام یکپارچه مورب که هریک معرف یکی از طبقات ساختمان است، و اختلاف ارتفاع متناسب باشیب زمین طراحی شده است. با لایه بندی ساختمان به این شکل، چشم اندازهای بازی برای ساکنین خانه فراهم می گردد تا امکان رصد کردن خانه و محوطه اطراف آن را داشته باشند. طبقات این ساختمان از طریق پلکان و شیب هایی که تا ورودی پشت بام ادامه می یابد به هم راه دارند.

پایین ترین قسمت این بنا، ضلع غربی آن است؛ جایی که ورودی و میهمان خانه در آن قرار دارند. شیب ساختمان به سمت جنوب شرقی به گونه ای است که مرتفع ترین نقطه بنا یعنی فضاهای خصوصی، مثل اتاق خواب ها در آنجا قرار گرفته اند. سومین حجم این بنا که از سمت شمال به یک پارکینگ راه دارد، فضای نشیمن و غذاخوری را در مرکز خانه برای صاحبخانه فراهم می آورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :